Filip Sajler

Filip Sajler (* 1979)

Je vyznavačem progresu, a to nejen ve světě vaření. Ve světě gastronomie se dobře orientuje a své znalosti dovede pohotově zúročit. Rád dělá věci neotřele a nově. Dobře ale ví, že k tomu je třeba znát to, co už tady bylo. Při vaření zdůrazňuje maximální jednoduchost, tradiční kuchařské postupy a čerstvé suroviny.

Za sebou má praxi ve špičkových restauracích a cateringových společnostech v USA, Německu i v České republice. Tři roky byl kapitánem Pražského regionálního týmu, byl i členem Národního kuchařského týmu. Může se pochlubit řadou ocenění z kuchařských soutěží (FHA Culinary cup Singapore, IGEHO Stuttgart, ScotHot Glasgow, World Culinary Championship Basil) včetně té z Kuchařské olympiády v Erfurtu. Vařil či organizoval catering pro významné politiky, evropské premiéry a přední představitele Evropy v průběhu českého předsednictví EU v Bruselu i u nás doma. Jmenujme Javiera Solanu či Jacquese Santera. Kouzlil také pro hvězdy showbusinessu jako Madonnu, Davida Bowieho, Bruce Springsteena a Sheryl Crowovou, pro sportovce formátu Tigera Woodse a Garryho Kasparova a nakonec i pro tým Davida Copperfielda.

V současné době řídí vlastní cateringovou společnost Perfect Catering a školu vaření, je aktivní v marketingu a v produkování společenských a veřejných akcí. Přebytek energie vybíjí v zajímavých a zároveň elegantních sportech, jako jsou fotbal, florbal nebo wakeboarding a snowboarding. A je blázen do rychlých automobilů a motorsportu.

Má za sebou řadu pracovních zkušeností z prestižních restaurací v USA, Německu i v České republice. Tři roky byl kapitánem Pražského regionálního týmu a nyní je členem Českého národního kulinářského týmu. Je držitelem řady ocenění z kuchařských soutěží (Basilej, Luxemburg, Singapore, Stuttgart, ScotHot Glasgow, bronzová medaile z kuchařské olympiády v Erfurthu…) V současnosti spolumajitel PERFECT restaurant & catering.

Koníčky: sport (florbal, snowboard, wakebord…), hudba (zejména hip-hop), automobily

Motto: „Kdo je připraven, není překvapen.“

Citát: „Vaření miluju – jednoduše a rychle, zapomeňte na dřinu, to je minulost, vaření je zábava.“

Zdroj: ceskatelevize.cz